Nell van de Looij exposeert beeldhouwwerken in steen & Marianne Appels tekeningen en schilderijen in Natuurpark Kronenkamp Neede

NEEDE – Vanaf woensdag 12 maart tot en met woensdag 30 april is de expositie met beeldhouwwerken in steen van Nell van de Looij (Neede) en tekeningen en schilderijen van Marianne Appels (Haaksbergen) te bewonderen in het ontmoetingscentrum Het Filter op Natuurpark Kronenkamp in Neede.
Beide dames hebben hun sporen in de kunstwereld dubbel en dwars verdiend door de jarenlange ervaring met het maken van prachtige kunstwerken in hun vakgebied. De roots van beiden liggen in Brabant waardoor deze expositie voor hen ook speciaal maakt.
Marianne maakt tekeningen met fineliner, potloden en viltstiften en schilderijen in acryl. De werken hebben verschillende thema’s en formaten in een zeer eigen stijl van strak grafisch, realistisch naar fantasierijk. De gedetailleerde tekeningen zijn zowel in zwart/wit als in kleur. Haar inspiratie vindt ze in van alles: een kleur, iets wat ze onderweg tegenkomt, een woord, een gevoel of een gebeurtenis. Wetende dat ze autodidact is, maken haar kunstwerken zeer bewonderenswaardig.

Speksteen
Nell is in 2004 begonnen met het bewerken van speksteen en heeft zich steeds meer bekwaamd in het beeldhouwen door het volgen van lessen bij verschillende beeldhouwers.Op dit moment werkt ze het liefst met marmer waarbij ze gebruik maakt van een haakse slijper en luchtdrukgereedschap. Door machinaal te werken kan ze grotere stenen aan. Het blijft zwaar werk en het schuren gaat helemaal met de hand . Voor haar, als perfectionist, is dat het zwaarste werk. De ene keer maakt ze eerst een model van klei en zoekt daar een steen bij en de andere keer kiest ze een steen en kijkt dan wat eruit komt. Ze geniet er enorm van om van een ruw stuk steen iets moois te maken. Ze houdt van mooie vloeiende vormen zodat het harde van de steen verandert in een beeld.

Informatie
De expositie is elke woensdag en vrijdag van 13.30 tot 16.30 uur te bewonderen in Het Filter op het Natuurpark Kronenkamp, Kronenkamp 14 in Neede waar voldoende parkeergelegenheid is.
Van 7 mei tot en met 13 juni zal de Historische Kring Neede schilderijen van John Ter Reehorst exposeren.

Voor nadere informatie kunt u mailen met [email protected]

Foto: Nell van de Looij (links) en Marianne Appels bij een deel van de expositie 

Deel dit artikel:

Laat een reactie achter

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.

Meer nieuws

Scroll naar boven