Eetcafé Rekken: Wat van ver komt, is lekker


REKKEN – Vaste bezoeker Bennie Peek bood aan om voor Eetcafé Rekken palingsoep te koken. Maar paling is luxe, pas nadat enkele sponsoren borg stonden voor de aankoop, was het zover. Met de koks Marco, Wolf en Chris reisde Bennie een dag voor het maart-menu af naar Palingrokerij Konter, het puikje van de zalm aan de haven in Vollenhove. Voor sommigen is paling  ‘vis voor de poes’, maar veruit de meeste gasten waardeerden deze culinaire capriool.

Saragossazee
Om de fijnproevers alvast te laten watertanden, schetste gastvrouw Marianne Blaauboer het levensloop van de paling. Deze trekvis komt ter wereld in de zoute Sargossazee. Als larf drijft de paling op getijdestromen richting Europa, om daar na ruim 6000 km als glasaaltje bij riviermondingen aan te komen. Als de paling volwassen en geslachtsrijp is na een 5 tot 15 jarig verblijf in zoet water, keert deze als schieraal weer terug om kuit te schieten op de paaigronden in de Saragossazee en sterft daar.

Paling als koningsmaal
Het menu wordt geopend met een mooi opgemaakt bord carpaccio van rode bieten met geitenkaas, met ruccolasla en palmboompitjes. De smaaktegenstelling van bieten en geitenkaas is verrukkelijk. Dan het koningsmaal waarbij de palingsoep wordt opgediend, vergezeld van stukjes paling op ovenheerlijk brood. Voor de niet vis-liefhebbers wordt goulashsoep geserveerd, met desembrood met een tapenade van lekker aangemaakt grof gehakt en zongedroogde tomaten. Smullen! Het toetje is tiramisu met clementines. Een waardige afsluiting van een copieus diner.

Keukenbrigade
De vijftig gasten werden dit keer in de watten gelegd door Alie, Betsie, Charon, Chris, Henk, Jaqueline, Luuk, Marianne, Marco, Peter, Truus en Wolf. Afwashulp Martin  vertoefde buitengaats vanwege een buitenlandse trip, en Ellen net zo.

April doet wat hij wil                         
Het volgend diner is op dinsdag 1 april 2025 in de Antonius. Inloop vanaf 17.30, maaltijd om 18.00 uur.  Wilt u iemand die binding heeft met Rekken verrassen óf verleiden tot een proefdiner? Bij Alie Sieben, tel. 0545–43 1656 of via [email protected]  kunt u een dinerbon bestellen. (PvdV)

 

Deel dit artikel:

Laat een reactie achter

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.

Meer nieuws

Scroll naar boven